1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Інформація про результати діяльності...

Інформація про результати діяльності Болградської окружної прокуратури Одеської області щодо виконання функцій, передбачених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру» у І півріччі 2022 року

Військова агресія Російської Федерації та введення на території держави воєнного стану вимагали негайного переорієнтування організації роботи Болградської окружної прокуратури з метою забезпечення ефективного виконання прокурорами своїх повноважень у нових реаліях. Першочерговими завданнями стало забезпечення оперативного і якісного документування військових злочинів, фактів порушення норм міжнародного гуманітарного права, збору доказової бази для притягнення винних осіб країни-агресора та її прихильників до відповідальності судовими інстанціями.

Водночас, забезпечено якісне виконання функцій прокурорами на всіх напрямах, що були актуальними у довоєнний час.

Так, вжиті спільні скоординовані заходи правоохоронних органів району сприяли покращенню криміногенної ситуації, зменшенню кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень, а також підвищенню рівня їх розкриття.

Аналізом статистичних показників щодо динаміки та структури кримінальних правопорушень, вчинених на території Болградського району упродовж І півріччя 2022 року, встановлено наступне.

Протягом І півріччя 2022 року зареєстровано на 1,7% менше кримінальних правопорушень, ніж протягом того ж періоду 2021 року (519 проти 528).

У І півріччі 2022 року зареєстровано 53 нетяжких злочини, що на 31,2% менше, ніж у І півріччі 2021 року (77), та 116 кримінальних проступків, що на 15,9% менше, ніж у І півріччі 2021 року (138).

Проте, кількість зареєстрованих особливо тяжких злочинів збільшилась на 40% (з 10 до 14), а тяжких злочинів – на 45,5% (з 77 до 112).

Спостерігається позитивна тенденція зменшення кількості кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи – на 21% (з 62 до 49).

Незважаючи на збільшення вдвічі кількості фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (з 2 до 4), протягом І півріччя 2022 року не зареєстровано жодного такого факту, що спричинив смерть потерпілого (у І півріччі 2021 року – 1).

Крім того, відмічається стала тенденція зниження кількості кримінальних правопорушень проти власності – на 44,1% (з 145 до 81), у тому числі крадіжок – на 39,4% (з 109 до 66), фактів шахрайства – на 60% (з 10 до 4). Фактів вчинення розбійних нападів не зареєстровано (у І півріччі 2021 року – 2).

Кількість вчинених умисних вбивств на території району за І півріччя 2022 року порівняно з аналогічним періодом 2021 року залишилась без змін – 4. По усім кримінальним провадженням за фактами умисних вбивств встановлено осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

Упродовж І півріччя 2022 року прокурорами окружної прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у 2614 кримінальних провадженнях, з яких у поточному році зареєстровано 494, що розслідувались слідчими та дізнавачами Болградського РВП ГУНП в Одеській області.

За результатами досудового розслідування до суду скеровано 84 обвинувальних акти, з яких 8 з угодою про визнання винуватості.

В ході досудового розслідування прокурорами окружної прокуратури подано до суду 19 клопотань про застосування запобіжних заходів відносно підозрюваних осіб (особисте зобов’язання – 5, застава – 1, домашній арешт – 1, тримання під вартою – 12).

За результатами здійснення прокурорами окружної прокуратури процесуального керівництва у ряді актуальних кримінальних проваджень досягнуто позитивних результатів на пріоритетних напрямках.

Зокрема, до суду скеровано 3 обвинувальних акти за обвинуваченням З осіб у вчиненні тяжких злочинів у бюджетній сфері, 1 обвинувальний акт у сфері земельних відносин та 3 обвинувальних акти у екологічній сфері.

У зв’язку з введенням на території держави воєнного стану до пріоритетних напрямків діяльності правоохоронних органів віднесено протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним з ухиленням від призову на військову службу, незаконним перетинанням державного кордону України військовозобов’язаними.

Зокрема, у І півріччі 2022 року зареєстровано 21 кримінальне провадження за фактами організації незаконного переправлення через державний кордон України військовозобов’язаних осіб, за результатами розслідування яких до суду скеровано 7 обвинувальних актів.

Болградською окружною прокуратурою здійснюється цілеспрямована робота з метою забезпечення перерахування сум застави, внесеної підозрюваними та обвинуваченими в якості запобіжного заходу, на потребу Збройних Сил України, вилучення арештованих грошових коштів і майна у кримінальних провадженнях ті їх передачі в дохід держави.

За ініціативою прокурорів окружної прокуратури забезпечено перерахування 150 тис. грн. застави, внесеної в якості запобіжного заходу, на потребу Збройних Сил України та накладено арешт на 3 вантажних транспортних засоби з причепами, які є власністю резидентів Російської Федерації, з метою подальшого примусового вилучення та передачі на забезпечення потреб держави.

Протягом І півріччя 2022 року в ході здійснення нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, прокурорами Белградської окружної прокуратури виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 9 кримінальних правопорушень, раніше не облікованих, надано 147 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, скасовано 26 незаконних постанов слідчих та дізнавачів Болградського РВП ГУНП в Одеській області про закриття кримінальних проваджень, взято участь у розгляді слідчим суддею 18 клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (за винятком запобіжних заходів).

В процесі здійснення нагляду за додержанням законів Болградським РВП ГУНП в Одеській області при проведенні оперативно-розшукової діяльності прокурорами окружної прокуратури перевірено 70 оперативно-розшукових справ, у яких відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 43 письмових вказівки, внесено 1 документ реагування, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 працівників поліції.

Упродовж І півріччя 2022 року прокурорами окружної прокуратури забезпечено участь у судовому розгляді 36 кримінальних проваджень з ухваленням вироку.

З метою захисту інтересів держави окружною прокуратурою вжито низку заходів представницького характеру, за результатами яких судами відкрито провадження у 3 справах за позовними заявами на суму 321 тис. грн., а саме:

у сфері охорони навколишнього природного середовища – на суму 31 тис. грн.;

про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними

правопорушеннями – на суму 290 тис. грн.

На теперішній час у судах на розгляді перебувають 5 справ за позовами окружної прокуратури на загальну суму 2 161 тис. грн., а саме:

у сфері охорони навколишнього природного середовища – на суму 31 тис. грн.;

з питань земельних відносин – на суму 1 378 тис. грн.;

про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними

правопорушеннями – на суму 752 тис. грн.

На даний час примусовому виконанню підлягають судові рішення на загальну суму 708 тис, грн. Реально виконано рішення суду на суму 2 тис. грн.

Внаслідок реалізації Болградською окружною прокуратурою функції представництва інтересів держави 3 територіальними громадами Болградського району, у зв’язку з недоцільністю використання коштів державного та місцевого бюджету в умовах воєнного стану, скасовано проведення процедури закупівлі товарів, робіт та послуг (торги відмінено) на загальну суму 20 778 тис. грн.

За аналогічного втручанням окружної прокуратури усунуто порушення вимог земельного законодавства щодо оренди земельних ділянок та забезпечено повернення у користування 2 територіальних громад Болградського району земельних ділянок загальною площею 205 га на суму 5 404 тис. грн.

Здійснюючи діяльність у сфері протидії корупції, упродовж І півріччя 2022 року прокурорами окружної прокуратури направлено до суду З обвинувальних акти відносно 3 осіб за обвинуваченням у вчиненні тяжких корупційних кримінальних правопорушень, зокрема за ч. 4 ст. 191 КК України.

У вказаних кримінальних провадженнях встановлено матеріальні збитки на загальну суму 1 302 тис. грн., з яких в ході досудового розслідування: відшкодовано 573 тис. грн., що становить 44% від загальної суми завданих збитків, накладено арешт на майно на суму 794 тис. грн., вилучено 29 тис. грн. готівки, пред’явлено прокурорами цивільні позови в інтересах держави на суму 1 302 тис. грн.

Також, окружною прокуратурою забезпечено участь у розгляді судом 6 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами розгляду вказаних протоколів постановами суду 4 осіб визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень з накладенням стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 3,4 тис. грн.

При здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 2 документа реагування, які розглянуто та задоволено.

До Болградської окружної прокуратури у І півріччі 2022 року надійшло 74 звернення, з яких вирішено – 30, задоволено з вирішених – 1, направлено до інших відомств – 44.

З метою висвітлення діяльності окружної прокуратури упродовж І півріччя 2022 року здійснено 17 публікацій в ЗМ1 та скеровано 12 інформацій про результати діяльності в органи влади та місцевого самоврядування.

Керівник Болградської окружної прокуратури Ігор Домущей