1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. УКРАЇНА ВПЕРШЕ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ...

УКРАЇНА ВПЕРШЕ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

28 липня 2022 року вперше у своїй новітній історії Україна відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік Президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України.

В м. Болград відбулися урочистості з нагоди Дня української державності. Розпочалося свято на центральній площі з підняття державного прапору, після чого керівники району та громади, громадськість вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих під час військової російської агресії на території України.

Під час свого виступу, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв зазначив:

– Українське державотворення має понад тисячолітню історію. Україна успадкувала від різних періодів історії:- цивілізаційний вибір, – синьо-жовті барви національного прапора, – державні символи: герб і гімн, – європейську традицію місцевого самоврядування, – традиції народовладдя та військові традиції.

Зараз Україна переживає дуже важкі часи. Тривають запеклі бої з російським агресором майже на всій території нашої держави. Але як би важко нам не було, прагнення до свободи та самостійності завжди залишалися визначальною цінністю українців. Українці вже ніколи не віддадуть свою незалежність. Після всього, що пройшов український народ та завдяки нашим воїнам-захисникам Україна стане вільною процвітаючою європейською державою.

Голова райради привітав зі святом української державності та побажав всім вам міцного здоров’я, миру, злагоди та відчувати себе господарями на рідній землі.

Також учасники заходів поклали квіти до пам’ятнику Тарасу Шевченку.