1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. ПИТАННЯ, ЯКІ ЗАРАЗ НА...

ПИТАННЯ, ЯКІ ЗАРАЗ НА ЧАСІ

Шість питань на порядку денному – саме стільки було детально розглянуто 19 грудня на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та регуляторної політики.

В роботі комісії взяли участь голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв та заступник начальника Болградської районної державної (військової) адміністрації Олександр Іорданов.

Про хід виконання програми цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки Болградського району на 2022-2023 роки доповів начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Болградської районної державної (військової) адміністрації Сергій Забуга.

Станом на 1 листопада 2023 року в Болградському районі налічується 40 потенційно-небезпечних об’єктів, у т.ч. 1 – хімічно-небезпечний об’єкт.

Приділяється увага для зменшення кількості небезпечних хімічних речовин, які зберігалися на комунальному підприємстві «Горводоканал».

Вживаються заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, створення державної, місцевої та добровільної пожежної охорони.

З метою реалізації заходів програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Болградського району в 2022 році були залучені кошти в сумі 45 тис. грн. для встановлення протипожежної сигналізації в режимному об’єкті районної державної (військової) адміністрації.

З початку широкомасштабної збройної агресії регіональною системою централізованого оповіщення своєчасно доводиться інформація до населення про загрозу застосування противником високоточної зброї з використанням електросирен і гучномовців.

Стан автоматизованих систем оповіщення в цілому забезпечує можливість оповіщення та інформування населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

Не придбано та не встановлено жодної електросирени та гучномовця у Бородінській територіальній громаді. Недостатньо засобів оповіщення в Арцизькій, Тарутинській, Павлівській громадах.

В Болградській та Арцизькій громадах слід звернути увагу на стан укриттів в багатоповерхових будинках.

Підсумки виконання програми розвитку агропромислового комплексу Болградського району на 2021-2023 роки підбила начальник відділу економіки та агропромислового комплексу Болградської районної державної (військової) адміністрації Світлана Вербанова.

За прогнозом Програми в 2021 році по району планувалось виробити 433,3 тис. тон зернових та зернобобових культур, соняшника 102,1 тис. тон. Фактично в 2021 році валовий збір зерна склав 603,4 тис. тон із середньою врожайністю 46,0 ц/га, що на 39,3% більше за прогнозом, валовий збір соняшника склав 128,1 тис. тон зі середньою врожайністю 24,0 ц/га, що на 25,5% більше прогнозованого показника.

В 2022 році за прогнозом планувалось виробити 454,9 тис. тон зернових та зернобобових культур, соняшника 107,3 тис. тон. Фактично вирощено 304,7 тис. тон зерна з середньою врожайністю 23,2 ц/га, що на 33,0% менше за прогнозом, валовий збір соняшника склав 64,0 тис. тон з середньою врожайністю 11,6 ц/га, що на 40,0% менше прогнозованого показника.

За 8 місяців 2023 року валовий збір зернових та зернобобових культур склав 324,3 тис. тон (без кукурудзи), що на 12,1% перевищив показник 2022 року. Завдяки сприятливим погодним умовам, які склалися навесні 2023 року, отримано кращий врожай зернових та зернобобових культур, ніж в 2022 році.

Начальник Болградської районної державної (військової) адміністрації Михайло Шарафаненко вніс пропозицію подовжити на 2024 рік дію районної програми розвитку агропромислового комплексу. Також є пропозиція від райдержадміністрації рекомендувати депутатам райради поширювати інформацію серед аграріїв щодо участі у грантових програмах.

Начальник загального відділу виконавчого апарату районної ради Ольга Стойнова розповіла про структуру та чисельність виконавчого апарату Болградської районної ради, яка планується на 2024 рік та план роботи Болградської районної ради на 2024 рік.

Порівняно з 2023 роком, структура та чисельність не змінюються, як не змінюються і основні напрями роботи районної ради. Це звіти керівників, аналіз заходів забезпечення готовності об’єктів комунальної та енергетичної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період, готовність закладів освіти, виконання Програми економічного та соціального розвитку Болградського району та інше. Усе це разом з депутатами, Болградською районною державною (військовою) адміністрацією, громадами буде орієнтиром на майбутнє.

Також Ольга Стойнова повідомила про зміни до складу постійних комісій Болградської районної ради. У комісію з питань спільної та комунальної власності територіальних громад району пропонується замість В’ячеслава Бурлака включити Олену Драганову. Нагадаємо, що В’ячеслав Бурлак за власним бажанням вийшов зі складу депутатського корпусу районної ради.

Перед депутатами виступили Михайло Садаклієв та Олександр Іорданов. Вони запропонували громадам щільніше працювати з органами районної влади, надавати свої пропозиції до плану роботи та районних програм, використовувати усі можливості для спільного рішення найактуальніших питань.

Нагадаємо, що чергова 18 сесія Болградської районної ради відбудеться 21 грудня о 10 ранку. Планується, що окрім депутатів, в ній знов візьмуть участь керівництво та представники районної державної (військової) адміністрації.