1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. АГРАРІЇВ ОЗНАЙОМИЛИ З ПРОГРАМАМИ...

АГРАРІЇВ ОЗНАЙОМИЛИ З ПРОГРАМАМИ ПІДТРИМКИ НА 2024 РІК

В рамках підготовки до Міжнародного Бессарабського економічного форуму, що планується в Болграді у травні 2024 року, відбувся семінар з актуальних питань підтримки аграрного сектору, а також з підтримки заходів по нарощуванню виробництва продукції рослинництва, збереженню родючості ґрунтів та розвитку органічного землеробства. Організатором заходу виступила Болградська районна державна (військова) адміністрація.

Слід також зауважити, що семінар є одним з заходів, передбачених Програмою розвитку агропромислового комплексу Болградського району на 2024-2025 роки та на виконання «Регіональної програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2025 роки «Аграрна Одещина».

У заході взяли участь заступник голови Болградської РВА Олександр Іорданов, голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, Болградський міський голова Сергій Дімитрієв, заступник начальника управління з питань земельних відносин Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Наталія Смертенюк, представники банків, Болградської філії Одеського центру зайнятості, керівники громад та сільгосппідприємств району.

Під час наради присутніх ознайомили з програмами підтримки аграрного сектору на 2024 рік. Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

– бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га;

– окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8 тис. грн на 1 га;

– спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;

– спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець;

– програма 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва;

– гранти на сади та ягідники та інші напрямки.

Сергій Карамавров – керівник компанії «Енейті», офіційний дистрибʼютор техніки та технології “Mzuri” на півдні України ознайомив присутніх з системою смугового обробітку ґрунту MZURI Pro-Til, яка забезпечує оптимальне середовище для зростання та врожайності сільськогосподарських культур. Тобто агрегат одночасно готує ґрунт, вносить добрива й сіє. Утім, ідеться не тільки про можливості заощадити й зберегти прибутковість господарювання. Мова про зовсім інший підхід до землеробства — запаси гумусу, енерговитрати, екологію, а також збереження в ґрунті вологи. Технологія Mzuri Pro-Til за стовідсоткового її дотримання здатна зберігати й нагромаджувати вологу в ґрунті. Як офіційні дилери MZURI його компанія забезпечує своїх клієнтів новою технікою. Утім, якщо йдеться про заміну за системою «трейд ін», можливий продаж тієї, що вже була в користуванні.

Начальник відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Болградської філії Одеського обласного центру зайнятості Тетяна Анецьких ознайомила представників аграрного бізнесу району з компенсацією витрат роботодавцю за працевлаштування осіб з інвалідністю та на оплату праці за працевлаштування ВПО, а також з мікрогрантами та грантами на створення або розвиток бізнесу.

У завершені семінару керуючий АТ «Укрексімбанк» Дмитро Кунєв ознайомив аграріїв району з доступним фінансовим лізингом в рамках програми кредитування 5-7-9% від АТ «Укрексімбанк». Керуючий філією АТ «Укргазбанк» Петро Буюклі розповів про кредитні програми, які надаються сільськогосподарським товаровиробникам.

Семінар, що відбувся в Болграді, зацікавив багатьох, тому в залі засідань адміністративної будівлі зібралося чимало людей. Незабаром подібний семінар планується провести в Тарутинській громаді. Знов очікується багато учасників. Підготовка до Міжнародного Бессарабського економічного форуму триває.