1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. ПОЧУТИ ГОЛОС НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ

ПОЧУТИ ГОЛОС НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ

Південь Одещини завжди вважався багатонаціональним краєм, в якому декілька століть проживають десятки різних народів. Не дарма, що саме тут вже другий тиждень поспіль триває регіональний форум «Діалог культур та громад: синергія заради сталого розвитку Півдня Одещини». Форум реалізується у серії одноденних заходів у трьох ключових містах південного регіону – Білгород-Дністровському, Болграді та Ізмаїлі.

Організатор – громадська організація «Десяте квітня», партнери – Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, Одеська обласна рада.

Повномасштабна війна в Україні внесла значні корективи у повсякденне життя, в тому числі і представників національних спільнот. Організатори регіонального форуму поставили собі за мету покращити спроможності національних спільнот шляхом підвищення рівня їхньої залученості до процесів прийняття рішень, посилення їх взаємодії з органами місцевої влади та налагодження сталого партнерства з міжнародними інституціями для забезпечення соціальної згуртованості в регіоні.

До роботи форуму в Болграді долучилися голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв та заступник голови Володимир Романовський. Разом з головним менеджером проєкту ГО “Десяте квітня” Ольгою Ткаченко, Болградським міським головою Сергієм Димитрієвим, начальником відділу міжнародних відносин управління з питань економіки, бюджету та міжнародних відносин аппарату Одеської обласної ради Альоною Ільченко вони відкрили захід.

Від імені Болградської районної ради Михайло Садаклієв привітав учасників заходу:

«Наш регіон є яскравим прикладом того, як різні народи можуть знаходити спільну мову, спільно приймати важливі рішення для розвитку своїх сіл, селищ, міст та громад.

В Болградському районі функціонують чимало національно-культурних товариств, громадських організацій, молодіжних рад, які об’єднують наших громадян для захисту їх прав, соціальних, економічних, вікових інтересів.

Мешканці населених пунктів району активно волонтерять, підтримують Збройні Сили України, беруть участь у розподілі гуманітарної допомоги.

Сьогоднішній форум є надзвичайно важливою платформою для відкритого діалогу між органами влади, громадянським суспільством, міжнародними партнерами та національними спільнотами. Саме через таку взаємодію формується довіра, народжуються нові ідеї та створюються рішення, які відповідають реальним потребам людей.

Сьогодні в умовах війни соціальна згуртованість є основою розвитку територій. Кожний голос має бути почутим. Представники всіх національних спільнот повинні мати можливість брати активну участь у формуванні майбутнього нашого регіону».

Знайти істину щодо покращення спроможності національних спільнот була можливість у панельній дискусії «Голос спільнот: виклики, потреби та механізми посилення участі в умовах війни». У дискусії взяли участь Володимир Романовський, а також засновник фестивалю “Чорноморський степ”, Community House та РІКИ, координатор соціальних ініціатив та член ради ГО «Десяте квітня» Вячеслав Бондар, представник ГО «Молодіжний клуб Актив» Петро Добрєв, представниця болгарської спільноти та голова ГО «ТЕАТРАЛЬНА СТУДІЯ ОНҐЛ» Тетяна Манолова.

У ході дискусії Володимир Романовський зазначив, що війна в Україні консолідувала суспільство заради єдиної мети – перемоги над ворогом.

«Останнім часом ми бачимо суттєву трансформацію потреб громад. Якщо раніше пріоритетними були напрямки розвитку територій, покращення благоустрою, інфраструктури, то зараз на першому плані питання безпеки, соціального захисту та задоволення базових потреб населення. Негативним моментом став виїзд наших громадян за кордон. З іншого боку, громади прийняли багато внутрішньо переміщених осіб. Це створило велике навантаження на соціальну сферу.

Сталися зміни і у ставленні громадян до прийняття рішень. Якщо раніше було достатньо отримати якісні послуги, то зараз вони намагаються бути активними учасниками процесу, люди прагнуть відкритого діалогу з владою, зворотної комунікації та впливати на прийняття рішень.

З боку районної влади вважаю за доцільне не лише оперативно реагувати на проблеми громадян, але й вести постійний моніторинг проблем, які виникають, координувати роботу між громадами. Важливе партнерство між громадами та громадськими організаціями, молодіжними радами, активістами. Це дасть додатковий ресурс для вирішення питань».

Цього тижня відбудеться фінальна частина форуму в Ізмаїлі. Підсумком стане урочисте підписання тристороннього Меморандуму про наміри між представниками Білгород-Дністровського, Болградського та Ізмаїльського самоврядування. Цей документ закладе фундамент для довгострокової міжмуніципальної взаємодії, регулярного обміну досвідом, спільної адвокації інтересів Півдня Одещини та реалізації майбутніх крос-регіональних проєктів за участі ГО «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» та міжнародних партнерів.