1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. ПІДПРИЄМЦІВ РАЙОНУ ОЗНАЙОМИЛИ З...

ПІДПРИЄМЦІВ РАЙОНУ ОЗНАЙОМИЛИ З УМОВАМИ ОТРИМАННЯ БЕЗПОВОРОТНИХ ГРАНТІВ ДЛЯ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «ЄРОБОТА»

21 липня начальник Болградської районної військової адміністрації Геннадій Бамбура взяв участь у селекторній нараді директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової з питань ознайомлення з умовами надання безповоротних грантів для підтримки бізнесу в рамках реалізації державної програми «Єробота».

У заході взяли участь заступник начальника Болградської РВА Дмитро Дімитров, заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський, керівники та спеціалісти структурних підрозділів Болградської РВА та підприємці району.

Під час наради директор Департаменту Алла Стоянова ретельно проаналізувала нормативні акти та доповіла, що Уряд розробив програми безповоротних грантів для аграріїв у межах нової економічної стратегії та програм стимулювання розвитку економіки.

За словами Алли Андріївни, це унікальна можливість для підприємців модернізувати агросектор країни та захистити фермера під час війни, тому що, це реальна державна допомога в надходженні капіталу і технологій, відбудова виробничих потужностей з урахуванням передових технологій. Перша програма — це мікрогранти до 250 тисяч гривень для тих, хто хоче запустити новий бізнес. На таку підтримку від держави зможе розраховувати будь-який українець, що має бізнес-план. Планується видати 20 тисяч таких грантів за рік. Бюджет програми на рік — 5 млрд. грн. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал “Дія” чи відділення “Ощадбанку”, додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти “Ощадбанку” та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду. Але витратити ці кошти за нецільовим призначенням не вийде, банк буде контролювати відповідність платежів затвердженому бізнес-плану. Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою “5-7-9” у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу.

Три наступні програми безповоротних грантів напряму стосуються аграрної сфери. Це створення садів і теплиць.СВІЙ САД: 21.06.2022 Уряд затвердив гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства: розмір гранту — від 300 до 400 тис. грн на 1 га садів; кількість грантів — для висадки 10 тис. га нових садів; загальний бюджет програми ― 4 млрд грн; учасники — власники або орендарі землі строком не менш як на 25 років; проєкт саду може бути від 1 до 25 га. Щоб отримати грант, подайте заявку через Дію або уповноважений банк. Увага: кошти надаватимуть не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

СВОЯ ТЕПЛИЦЯ. Постановою КМУ «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 № 738, а також наказом Мінагрополітики «Про затвердження типового проекту модульної теплиці» від 06.07.2022 № 428 передбачено програму часткової компенсації вартості створення теплиць: розмір гранту — від 5 до 7 млн грн; очікувана кількість грантів — 3 тис. на рік; загальний бюджет програми — 7 млрд грн; учасники — приватні підприємці, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю строком не менш як на 25 років; кошти від гранту можна витратити — на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу; діє за принципом співфінансування — для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% — сам підприємець; для всіх наступних заявок коштом грантів — не більше 50% (до 5 млн грн) вартості проєкту, коштом отримувача — не менше 50%; кількість створених робочих місць — не менше 40; площа теплиці — від 1,6 до 2,4 га відповідно до типового проєкту; реалізувати проєкт можна на землях, право власності або користування на які документально підтверджено на строк не менш як 7 років.Типовий проєкт модульної теплиці затверджений наказом Мінагрополітики від 06.07.2022 № 428.

НОВИЙ РІВЕНЬ— переробне підприємство. Наприклад, ви можете створити або оновити ферму з виробництва молочної продукції — масло, молоко, йогурти тощо.Основна умова отримання гранту — створення від 25 робочих місць на підприємстві.Є можливість отримати до 8 млн гривень на технічне обладнання або будь-які інші витрати, пов’язані з проєктом. Для того, щоб подати заявку на грант на порталі Дія необхідно: бізнес-план та заповнена онлайн-заявка (на порталі). Рішення про надання гранту приймає Міністерство економіки. Якщо ваш проєкт схвалять, гроші надійдуть на окремий рахунок в Ощадбанку.

Також перед присутніми виступив представник обласного відділення “Ощадбанку”, який надав роз’яснення щодо подачі заявки на отримання гранту.Учасники наради мали змогу отримати консультації щодо реалізації зазначених грантів.У завершені наради начальник Болградської РВА Геннадій Бамбура звернувся до підприємців району та порекомендував вивчити умови надання грантів та скористатись державною допомогою.