1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. В БОЛГРАДІ ВІДЗНАЧИЛИ 148-У...

В БОЛГРАДІ ВІДЗНАЧИЛИ 148-У РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ БОЛГАРІЇ ВІД ОСМАНСЬКОГО ЯРМА

3 березня в Болграді було організовано захід, присвячений 148-й річниці визволення Болгарії від османського ярма.

Відбувся мітинг біля пам’ятника болгарським ополченцям, загиблим в боротьбі за звільнення Болгарії. Біля пам’ятника учасники мітингу поклали квіти.

У заході взяли участь голова Болградської районної ради Михайло Садаклієв, керівники Болградської громади.

Довідка: C 1396 по 1878 рік Болгарія входила до складу Османської імперії. Після кривавого придушення Туреччиною квітневого повстання в Болгарії в 1876 році, а також звернення боснійських повстанців про допомогу, Сербія і Чорногорія оголосили Османській імперії війну.

Болгарське ополчення з числа населення Бессарабії і Таврії було сформовано за допомогою слов’янських благодійних комітетів.

У Болгарії ця війна названа Визвольною. У ході наступних бойових дій вдалося розгромити турецькі війська і 3 березня 1878 роки (19 лютого по старому стилю) був підписаний мирний Сан-Стефанський договір між Росією і Османською імперією.

Згідно з ним, Болгарія ставала незалежною державою – найбільшою на Балканах.